KONST / Litografier / Färglitografi 12143078
nr 1214 3078
Bo Hultén
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, "Mutatio Imagionis". Signerad, daterad -78, numrerad 360/375. Motiv: ca 41x35cm
Bo Hultén, född 1945 i Malmö, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 18:09:19
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
Bo Hultén
Läs mer om Bo Hultén